Ergonomiczne biurko regulowane elektrycznie – jak wybrać właściwy model

Praca siedząca kwalifikuje się do jednej z najbardziej niebezpiecznych czynności, jakie wykonuje człowiek. Powodem są niezauważalne, negatywne skutki źle dobranych narzędzi, przy których wykonywana jest praca. Nieodpowiedni ich dobór prowadzi do niepoprawnej pozycji ciała podczas pracy. Długotrwała praca statyczna może prowadzić do wielu chorób, jak zwyrodnienie kręgosłupa,  wady postawy, syndromu sicca a nawet może przyczynić się do wielu schorzeń układu krążenia.

 

Czym jest ergonomia pracy?

Ergonomia pracy jest najważniejszym czynnikiem podczas jej wykonywania. To właśnie ona chroni organizm ludzki przed negatywnymi skutkami pracy przy biurku i minimalizuje je. Naukowcy potwierdzają, że poprawna praca w biurze powinna przebiegać w trybie 45/15. Czyli 45 minut w pozycji siedzącej i 15 minut w pozycji stojącej. Jest wiele sposobów, aby zmniejszyć monotonną pracę. Jednym z takich rozwiązań jest spacer, szybki stretching podczas rozmowy telefonicznej lub relaks w strefie soft seating. Jednak faktem jest to, że nie zawsze jest czas, aby oderwać się od pracy aż na 15 minut.

biurko wysokiej jakości move

Biurko pracownicze wysokiej jakości Move

Biurko regulowane elektryczne, a sposoby zapewniające ergonomię pracy

Dzięki nowoczesnym technologom i rozwiązaniom użytkownik nie musi martwić się, że zostanie z pracą 'w tyle’. Rozwiązanie jest proste – biurko z regulacją wysokości! Jest to innowacyjne sposób, który pozwoli na utrzymanie odpowiedniej higieny pracy i pomoże zadbać o zdrowie. W ofercie dostępne są biurka z regulacją wysokości na korbkę lub elektryczne, są to m.in. biurka Ogi Drive.

 

Poznaj nasze biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu:

 

Dlaczego warto kupić biurko elektryczne od Carriere Design?

Biurko elektryczne ma wiele pozytywnych stron. Jedną z nich na pewno jest cecha wizualna – estetyka! Uważnie zaprojektowane biurka są nowoczesne, ciekawe a jednocześnie łatwe w użytkowaniu, dzięki wbudowanemu panelowi. Mocną stroną jest moduł, który zapamiętuje najczęściej ustawiane wysokości. Wystarczy zapisać swoją, aby przyspieszyć regulację. Pod tym względem jest to dobre rozwiązanie dla dużych firm, w przestrzeniach typu open-space i przy pracy w trybie zmianowym. Przy takiej ilości pracowników ciężko jest dobrać biurko do każdego pracownika z osobna – wybierając biurka elektryczne, udostępnia się użytkownikom spersonalizowanie ustawień tak, aby każdy mógł indywidualnie dobrać wysokość biurka do swoich potrzeb.

 

Aby zapobiegać chorobom kręgosłupa, jednym z najnowszych trendów jest biurko, w którym można ustawić funkcję tzw. „przypominajki”. Panel będzie przypominał użytkownikowi o zmianie pozycji, w której pracuje. Takie ustawienia pomagają w dbaniu o zdrowie bez odchodzenia od biurka. Biurka elektryczne, które mają taką funkcję to m.in. biurko Flow oraz biurko Move.

Biurko z ręczną regulacją wysokości jako alternatywa  dla biurek elektrycznych

Prawdą jest to, ze biurka elektryczne są kosztowne. Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata, a produkty podlegają gwarancji. Alternatywnym, tańszym rozwiązaniem jest biurko z ręczną regulacją wysokości. Zamiast napędu elektrycznego, biurko wyposażone jest w korbkę. Mechaniczne rozwiązanie pozwoli na regulację wysokości. Są jednak pewne wady. Jest o wiele mniej wydajne niż biurko z napędem elektrycznym, częściej się psuje i nie jest tak odporne na nacisk, jak funkcja elektryczna. Zdrowie każdego jest na wagę złota. Dlatego warto skontaktować się z najbliższym dystrybutorem. Doradcy handlowi przedstawią najlepsze rozwiązanie dla klienta i zaproponują produkty w przestępnych cenach.

 

Poznaj nasze biurka ze skokową regulacją wysokości blatu:

Serdecznie zapraszamy.

Carriere Design

Polecane ergonomiczne biurka z regulacją wysokości

Carriere Design Design

ul. Inżynierska 25a

53-228 Wrocław

Godziny otwarcia: Pn-Pt 8:30-16:30

Biuro obsługi Klienta

tel. 71 337 37 49

m:. 535 688 888

e-mail: biuro@carrieredesign.pl

 

Zostaw nam wiadomość

6 + 1 =

Call Now Button