Konsorcjum Stali

Klient: Konsorcjum Stali

Lokalizacja: Zawiercie
Projekt: Aranżacja i wyposażenie biur zarządu
Projektant: Carriere Design; Paulina Kasperek
Realizacja: 2023

Historia współpracy

KONSORCJUM STALI S.A. jako firma jest  największym producentem zbrojeń budowlanych w Polsce oraz jednym z wiodących dystrybutorów wyrobów hutniczych.
Firma zaplanowała remont części budynku biurowego, w której mieści się zarząd spółki  – cztery gabinety Prezesów, sekretariat, dwie sale konferencyjne i pomieszczenia pomocnicze. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy projekcie wnętrz i wyposażeniu w meble i materiały wykończeniowe.
Ponieważ firma zajmuje się wyrobami ze stali, wprowadziliśmy w wielu pomieszczeniach elementy metalowe bądź nawiązujące do metalu.

Lada na wymiar

W sekretariacie wykonaliśmy według własnego projektu ladę recepcyjną. Lada na froncie posiada logo firmowe a wykończeniem i kolorystyką nawiązuje do produkowanych przez przedsiębiorstwo elementów ze stali.

Meble do sekretariatu

W sekretariacie i korytarzu zaproponowaliśmy cieniowaną wykładzinę dywanową od producenta Tarkett. Stojąca w centrum sekretariatu lada została przez nas zaprojektowana i wykonana jako mebel na zamównienie. Lada recepcyjna posiada front wykonany z laminatu o wzorze szczotkowanej stali oraz logo przedsiębiorstwa.  Stanowiska pracy przy ladzie, podobnie jak wszystkie biurka Prezesów,  są oświetlone lampami od producenta AQFORM z funkcją ściemniania. Po lewej stronie lady recepcyjnej zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy szafy na wymiar. Dzięki temu, że samodzielnie wykonaliśmy projekt szaf mogliśmy zadbać aby odpowiadały one bieżącym potrzebą pracowników sekretariatu.
W rogu sekretariatu zaprojektowaliśmy małą strefę lounge, gdzie przy kawie można poczekać na spotkanie z zarządem. Strefę lounge tworzą dwa fotele Ring oraz okrągły stolik z tego samego zestawu. Fotel okrągły ring występuje w dwóch wariantach oparcia, fotel tapicerowany z oparciem niskim oraz fotel tapicerowany z oparciem wysokim. W tej realizacji zastosowaliśmy obie wersje foteli tapicerowanych w odcieniach pomarańczu, który  nawiązuje do kolorów firmy z logo. Cały zestaw strefy lounge pochodzi od polskiego producenta mebli biurowych marki Vank. Aby dodać przestrzeni sekretariatu odrobiny kolorytu wykonaliśmy dużą donicę na zamówienie, która została obsadzona żywymi roślinami.

Lada na wymiar, fotel niski, fotel wysoki, donice na wymiar

W sekretariacie wykonaliśmy według własnego projektu ladę recepcyjną. Lada na froncie posiada logo firmowe a wykończeniem i kolorystyką nawiązuje do produkowanych przez przedsiębiorstwo elementów ze stali.

Gabinet prezesa

Gabinet prezesa wyposażyliśmy w meble gabinetowe Jera od włoskiej firmy Las Mobili. Grube, foliowane blaty i tapicerowane nogi podkreślają prestiżowy charakter wnętrza. Na ściany zaproponowaliśmy strukturalny granatowy tynk Kabric w kontrastowym połączeniu z metaliczną tapetą Arte Lush Stelar. Wybraliśmy lampy i artystyczne plakaty ścienne, które nadają wnętrzu ostatnie szlify.

Meble gabinetowe pochodzą z oferty renomowanego włoskiego producenta Las mobili.

Inwestor zaakceptował naszą propozycję, żeby ocieplić wnętrza za pomocą tekstyliów – dostarczyliśmy eleganckie zasłony w odcieniach szarości. Do gabinetów zaproponowaliśmy krzesła biurowe You Team od producenta Nowy Styl ponieważ świetnie tworzą połączenie wygody użytkowania i ponadczasowego, eleganckiego designu.

biurowy fotel ergonomiczny, biurko do gabinetu

Krzesło biurowe YouTeam oraz włoskie biurko gabinetowe nadają wnętrzu dystyngowanej powagi.

Gabinety zarządu

Pozostałe gabinety są wyposażone we włoskie meble z kolekcji Elite od Las mobili – znajdziemy tu biurka, stoły, szafy aktowe, wiszące i ubraniowe. Meble charakteryzują się wykorzystaniem pięknej płyty drewnopodobnej do złudzenia przypominającej fornir. Przy biurkach – ergonomiczne fotele Xilium od Nowego Stylu

Biurko gabinetowe z pomocnikiem uzupełnione o ergonomiczne krzesło biurowe Xilium.

Zorganizowaliśmy dla Klienta wizytę w Showroomie jednego z naszych producentów z którym współpracujemy czyli Nowym Stylem, żeby testować zarówno krzesła biurowe jak i dostawne. Do stołów konferencyjnych w gabinetach zostały wybrane krzesła Athena z regulacją wysokości. Nad każdym ze stołów dodaliśmy oświetlenie dekoracyjne. Klient zaakceptował też wszystkie proponowane dodatki – plakaty, lustra, ozdobne półki. Poświęciliśmy sporo czasu, żeby wybrać takie, które najlepiej zadziałają we wnętrzu i z przyjemnością patrzymy na efekty

kwadratowy stół konferencyjny, stół do gabinetu

Stół konferencyjny z kwadratowym blatem wraz z kubełkowymi fotelami Athena tworzą wspólnie fajny zestaw do gabinetu managera.

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna – stół Four od VANK, na stelażu z polerowanego aluminium, z blatem z odpornego na zużycie HPL. Krzesła Ranz, również od polskiego producenta VANK, są przystosowane do używania w trakcie kilkugodzinnych narad, ponieważ właściwie wyprofilowane siedzisko zmniejsza nacisk na uda.

sala konferencyjna, stół konferencyjny, fotele do sali konferencyjnej

Stół konferencyjny Four oraz fotele Ranz.

Scroll to Top