Praca zdalna – Ergonomiczne stanowisko pracy od Carriere Design

W związku ze światowym kryzysem wywołanym skutkami pandemii, społeczeństwa stanęły w obliczu nowej rzeczywistości i towarzyszącym jej wielu nowym wyzwaniom. Nie tylko w Polsce duże grupy ludzi zostały postawione przed faktem niemożności kontynuowania pracy na dotychczasowych zasadach i przejścia na pracę zdalną w systemach zwanych potocznie home office. Wydawać by się mogło, że warunki takiej pracy powinny być łatwe i przyjemne ze względu na wykonywanie jej przecież w naszym własnym i przytulnym domowym zaciszu. Jednakże kilka dni spędzonych w systemie home office dla większości z nas przynosi wnioski, że to wcale nie takie łatwe zadanie. Brak codzienności biurowej z jej atmosferą oraz odpowiednio wyposażonego stanowiska pracy już po kilku dniach zaczyna dawać o sobie znać. I o ile brak towarzystwa osób z biura można zrekompensować sobie poprzez kontakt telefoniczny czy wideokonferencję, to już o wiele trudniej domowym krzesłem, stołem czy stolikiem zastąpić ergonomiczny fotel biurowy i biurko do którego przywykliśmy w pracy.
Tak więc prędzej po kilku niż kilkunastu godzinach spędzonych na siedząco przy domowych meblach zatęsknimy, czy raczej nasz umęczony kręgosłup, do wygodnego biurowego stanowiska. Niestety nasze ładne domowe meble nie są przystosowane swoim kształtem i konstrukcją do tego, aby przy nich pracować. Nie wspominając nawet o wielogodzinnej pracy bez możliwości zmiany wysokości siedziska, kąta oparcia pleców czy choćby podparcia naszych ramion. Nieodpowiednia czy zła pozycja w trybie pracy siedzącej prowadzi do szybszego i nadmiernego zmęczenia, a w dłuższym czasie może doprowadzić nawet do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jakie więc należy podjąć działania, aby lepiej przygotować siebie i swoje miejsce do pracy zdalnej?

Organizacja miejsca pracy biurowej w domu

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie na wykonywanie naszej zdalnej pracy osobnego pomieszczenia. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości powinniśmy wyznaczyć specjalne miejsce, które będzie chociaż w jakiś sposób oddzielone od części domowej. Na tę potrzebę można by zaadoptować różne dostępne elementy wyposażenia jak np. regały czy parawany. Jednak najlepszym rozwiązaniem będą akustyczne ścianki działowe, których zainstalowanie dałoby wymierny efekt separowania hałasu i sprawdziłoby się znakomicie przy wydzielaniu stanowiska.
Zakładamy, że odpowiedni sprzęt (komputer, drukarka, dodatkowy monitor itp.) wraz z podłączeniem do sieci internetowej będzie dostępny lub dostarczony przez pracodawcę. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie naszego stanowiska. Najlepiej gdyby było to w miarę możliwości światło naturalne i rozproszone. Zdecydowanie odradzamy dłuższą pracę wykonywaną przy komputerze podczas siedzenia na kanapie. Proponujemy i zdecydowanie polecamy dwa niezbędne i kluczowe elementy bezpiecznej i ergonomicznej pracy zdalnej.

 

Inni czytali również: Prawidłowa pozycja stojąca i siedząca podczas pracy przy komputerze

Przykładowe aranżacje biura w domu

Ergonomiczne krzesła i fotele podczas pracy zdalnej

Jednym z nich jest krzesło biurowe. Aby zapewnić pełen komfort podczas wykonywania siedzącej pracy warto zwrócić uwagę na najlepsze dostępne rozwiązania. Nieodpowiednia pozycja podczas pracy może prowadzić do bólu kręgosłupa i wad postawy. Długotrwałe zaniedbywanie prawidłowej pozycji siedzącej przy pracy może prowadzić do poważnych schorzeń dlatego fotel biurowy powinien być wygodny i zapewniać regulację wszystkich niezbędnych ustawień. Przy nastawach dla konkretnego użytkownika należy zwrócić uwagę na prawidłowa regulację wysokości siedziska i podłokietników, kąta oparcia z uwzględnieniem regulacji lędźwiowej oraz głębokości siedziska.

 

W ofercie krzeseł i foteli biurowych posiadamy:

Do grupy szczególnie polecanych ergo foteli zaliczają się Accis Pro oraz Eleven posiadające wszystkie niezbędne funkcje dla zapewnienia pełnego komfortu dla użytkownika. Kolejnym szczególnie wysoko cenionym przez użytkowników jest krzesło Wave, które dzięki swoim subtelnym rozmiarom idealnie wpasowuje się we wnętrza nawet małych mieszkań.

Ergonomiczne biurko

Chcemy podkreślić, że jesteśmy dostępni dla naszych Klientów w tym ciężkim czasie i pragniemy pomóc Państwu naszą wiedzą w wyborze najlepszych narzędzi do wykonywania pracy zdalnej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Zespół Carriere Design

Carriere Design Design

ul. Inżynierska 25a

53-228 Wrocław

Godziny otwarcia: Pn-Pt 8:30-16:30

Biuro obsługi Klienta

tel. 71 337 37 49

m:. 535 688 888

e-mail: biuro@carrieredesign.pl

 

Zostaw nam wiadomość

8 + 11 =

Call Now Button