Warsaw Trade Tower

Inwestor: Warsaw Trade Tower

Lokalizacja: Warszawa
Projekt: Aranżacja lobby
Projektant: MIXD Interior Experience Design
Realizacja: 2019

Historia współpracy

Globalworth jest wiodącą firmą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, koncentrującą się na Polsce i Rumunii, dwóch największych rynkach nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.
By podkreślić wyjątkowość biurowca i uczynić go jeszcze bardziej funkcjonalnym, eksperci z działu Workplaces Globalworth we współpracy ze studiem architektonicznym MIXD, podjęli się rearanżacji lobby. W efekcie część reprezentacyjna budynku wyposażona została w wielofunkcyjne strefy, które wyposażyła firma Carriere Design.
Do nowych przestrzeni dostarczyliśmy meble od polskich i zagranicznych producentów: sofy wolnostojące i modułowe, fotele, krzesła, stoły i stoliki.

W lobby wykorzystaliśmy matowe sofy modułowe Klaster, o organicznym kształcie i naturalnych kolorach. Dopasowane do nich zostały ciemne, skórzane fotele Lepus. Stoliki kawowe Ferro pięknie dopełniły przestrzeń.

Nasze rozwiązania

Przestrzeń została wyposażona w komfortowe meble. Sofy w lobby to elastyczny system modułowy składający się z minimalistycznych kostek, które można łączyć między sobą, tworząc większe kompozycje. Fotele doskonale prezentują się w tym eleganckim. Wygodne, łagodnie wyprofilowane siedzisko na sprężynach falistych oraz oparcie wykonane z pianki wysokoodbojnej zapewniają wysoki komfort użytkowania. Do strefy wypoczynkowej zostały dopasowane stoliki kawowe, cechujące się nowoczesną stylistyką o minimalistycznej formie. Wykonane zostały wysokiej jakości metalu, dzięki czemu sa funkcjonalne.

Z oświetleniem w lobby pięknie zgrały sie jasne i miekkie fotele Alex.

Wykończenie wnętrza

Inspiracją koncepcji zmian wizerunkowych w lobby WTT było wykorzystanie atutów istniejącej przestrzeni, a przede wszystkim światła słonecznego, które przenika do wnętrza przez ogromny świetlik dachowy i ogromne okna. Prawdziwym wyzwaniem bylo dla nas dopasowanie idealnych zasłon na okna wysokości 7,5m.

Okrągła skórzana sofa modułowa Quadra dodaje oryginalności wnętrzu. Przy stolikach kawowych postawiliśmy krzesła obrotowe Fan. Jasna sofa o organicznym ksztalcie dostępna jestw Carriere Design na zamówienie. . Przy sofie ustawiliśmy minimalistyczne, metalowe stoliki Ande.

Meble na zamówienie

W pięknie oświetlonej przestrzeni umieszczono skórzana sofę modułową, po środku której zasadzono palmę. Tworzy ona charakterystyczny punkt lobby z wygodnym miejscem do odpoczynku. Pod oknami znajdują się fotele w neutralnym odcieniu, eleganckie, wygodne i jednocześnie bardzo charakterystyczne, a także drewniane stoliki.

Na środku, pod pięknym żyrandolem umieściliśmy charakterystyczne modułowe sofy w jasnym odcieniu, do których dopasowaliśmy lekki i minimalistyczne stoliki kawowe.

Firma nie tylko dostarczyła meble wg zapotrzebowania, ale również nadzorowała cały proces logistyczny i montażowy, a wszelkie prace odbywały się terminowo, rzetelnie i z należytą starannością.

 Krystian Chrobok
Dyrektor Techniczny Central & Northern Poland

Scroll to Top